PORADNIK PRAWNY DLA PRZEDSIĘBIORSTW "JAK PRZETRWAĆ KRYZYS?" AUTORSTWA NASZYCH PRAWNIKÓW

21 maja 2020 r. ukazał się poradnik prawny dla średnich i dużych przedsiębiorstw "Jak przetrwać kryzys?". Publikacja powstała pod redakcją naukową szefa naszego departamentu prawa rynków finansowych Wojciecha Kapicy. W gronie pozostałych autorów są także prawnicy SMM Legal: Piotr Kawiak, Wojciech Stawnicki oraz Paweł Stępniak. 

- Nasz poradnik to kompendium wiedzy o rozwiązaniach łagodzących skutki kryzysu wynikającego z pandemii COVID-19 – mówi Wojciech Kapica, redaktor naukowy wydania. - Podsumowaliśmy w nim wszystkie rozwiązania prawne zawarte w dwóch pierwszych tarczach antykryzysowych - wyjaśnia.

Publikacja powstała w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys gospodarczy związany z pandemią COVID-19. Autorzy przeanalizowali i przedstawili rozwiązania wynikające z Tarczy antykryzysowej, a także regulacje prawne wprowadzone ustawą z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zwaną potocznie Tarczą 2.0.

Poradnik, poza kwestiami wsparcia finansowego od instytucji państwowych, prezentuje też szczególne regulacje z prawa pracy i podatkowego, najkorzystniejsze z punktu widzenia średnich i dużych przedsiębiorstw. Autorzy skupili się szczególnie na branżach najbardziej zagrożonych utratą płynności gospodarczej: handlowej, transportowej, reklamowej oraz turystyczno-hotelarskiej.

- Mam nadzieję, że ta książka pozwoli uzbroić przedsiębiorców w wiedzę, dzięki której skutecznie będą radzić sobie w zaistniałej sytuacji – podsumowuje Wojciech Kapica.

Publikacja ukazała się w formie ebooka nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Dostępna jest na stronie księgarni Profinfo.

Wróć